Ubuntu Týdeník 28/2012


  • Předchozí číslo

  • Ubuntu Týdeník

  • Následující číslo
Ubuntu týdeník, číslo 28/2012 pro týden 9. - 15. července

Novinky

Ukončení "soutěže" v tvorbě aplikací pro Ubuntu

"Soutěž" v tvorbě aplikací pro Ubuntu byla úspěšně zakončena. Sešlo se celkem 150 nově vytvořených aplikací, z nichž 132 splnilo požadovaná kritéria. Jejich kompletní seznam naleznete zde. Odborná porota rozhodne ještě tento týden o výhercích (kteří si rozdělí notebooky od firmy System76 a telefony Nokia N9) a od příštího týdne budou všechny aplikace dostupné v Centru softwaru a jejich oblíbenost (počet stažení/instalací) rozhodne o dalších třech výhercích.

Zdroj: developer.ubuntu.com

openMagazin 6/2012

Máte problémy se zavirovaným počítačem? Chcete se zbavit starostí o jeho zdraví a nechcete neustále mít zaplněnou paměť běžícími ochrannými programy? Pak si můžete nainstalovat některou z distribucí Linuxu.

Hned v prvním článku tématického okruhu se dozvíte, co je to linuxová distribuce a které jsou oblíbené. V dalších článcích jsou rozebírána jednotlivá desktopová prostředí, jejich výhody a nevýhody.

OpenMagazin vám ukáže, že Evropa se přiklání k open-source softwaru. I v České republice se najde mnoho škol, které ho používají. Začtěte se do článku o jedné z nich. Recenze na hru Minecraft vás naláká k využití chvil odpočinku právě s ní.

Zdroj: openMagazin.cz

Ostatní

Nové návody na Wiki

  • žádné nové návody :-(

Píší o Ubuntu