Ubuntu Týdeník 19/2012


  • Předchozí číslo

  • Ubuntu Týdeník

  • Následující číslo
Ubuntu týdeník, číslo 19/2012 pro týden 7. - 13. května

Novinky

EA Games a Ubuntu

Když bylo oznámeno, že Electronic Arts (herní společnost stojící za takovými tituly jako Crisis, Command & Conquer nebo Sims) bude mít přednášku na vývojářském summitu Ubuntu, očekávali mnozí, že výsledkem bude další velké oznámení ohledně her pro Linux.

Tato očekávání se bohužel nenaplnila - EA sice ukázala, že jí Ubuntu a linuxové systémy nejsou cizí, ale jediným hmatatelným výsledkem jsou hry Command & Conquer Tiberium Alliances a Lord of Ultima nově dostupné v Centru softwaru. Bohužel se ale jedná o hry normálně hratelné ve webovém prohlížeči a pro uživatele Ubuntu tak v podstatě nic nového nepřinášejí.

Zdroj: JonoBacon.org

Ubuntu Týdeník se stěhuje

Po více jak čtyřech letech existence nastává pro Týdeník velká změna - stěhuje se ze svého dosavadního "působiště" na na blog.

Týdeník začal na Wiki vycházet především proto, že stejně vycházel jeho vzor UWN a také proto, že se předpokládalo, že se na něm bude podílet více lidí. Později se ukázalo, že má Wiki dosti záporů - je třeba ručně tvořit RSS, značkovací jazyk MoinMoin zdaleka nemá tolik možností jako HTML/CSS atd. Navíc samotný týdeník na Wiki, která má sloužit především pro návody působí poněkud cize.

Nově tedy týdeník naleznete na blog.ubuntu.cz/tydenik a RSS kanál na blog.ubuntu.cz/tydenik/rss.

Stránky na Wiki a původní RSS kanál budu ještě nějakou dobu aktualizovat. Doufám, že tato změna bude pro všechny především k lepšímu.

Ostatní

Nové návody na Wiki

  • žádné nové návody :-(

Píší o Ubuntu