Ubuntu Týdeník 18/2012


  • Předchozí číslo

  • Ubuntu Týdeník

  • Následující číslo
Ubuntu týdeník, číslo 18/2012 pro týden 30. dubna - 6. května

Novinky

Ubuntu Týdeník se stěhuje

Po více jak čtyřech letech existence nastává pro Týdeník velká změna - stěhuje se ze svého dosavadního "působiště" na na blog.

Týdeník začal na Wiki vycházet především proto, že stejně vycházel jeho vzor UWN a také proto, že se předpokládalo, že se na něm bude podílet více lidí. Později se ukázalo, že má Wiki dosti záporů - je třeba ručně tvořit RSS, značkovací jazyk MoinMoin zdaleka nemá tolik možností jako HTML/CSS atd. Navíc samotný týdeník na Wiki, která má sloužit především pro návody působí poněkud cize.

Nově tedy týdeník naleznete na blog.ubuntu.cz/tydenik a RSS kanál na blog.ubuntu.cz/tydenik/rss.

Stránky na Wiki a původní RSS kanál budu ještě nějakou dobu aktualizovat. Doufám, že tato změna bude pro všechny především k lepšímu.

Zveme na release párty u příležitosti vydání Ubuntu 12.04

Srdečně zveme všechny uživatele a příznivce Ubuntu na Precise release párty, která se bude konat v sobotu 12. května ve Školícím centru SiliconHill v Praze.

Release Party představuje oslavu vydání nové verze Ubuntu. Ve světě se takové akce konají běžně, v Česku jsme tuto akci poprvé zorganizovali organizujeme v roce 2011 na jaře u příležitosti vydání Ubuntu 11.04 Natty Narwhal. Letos se můžete těšit na zajímavé přednášky, neméně zajímavé lidi z komunity (a to nejen té Ubuntí) a k tomu si můžete odnést pěkné CD s novým Ubuntu 12.04 a pokud si přinesete svůj notebook rádi vám poradíme, jak na něj Ubuntu nainstalovat případně poradíme s problémy a nejasnostmi.

Pokud plánujete release párty navštívit, zaregistrujte se prosím. Registrace je nepovinná, ale pomůžete tím organizátorům pro lepší odhad počtu účastníků.

Podrobné informace naleznete na party.ubuntu.cz.

Zdroj: Ubuntu.cz

Online prohlídka Ubuntu

Již pro minulé vydání Ubuntu vznikla na stránkách Ubuntu.com online prohlídka Ubuntu v níž bylo možné si jednoduše "proklikat" prostředí Ubuntu některé aplikace. Letos byla tato ''online tour'' upravena tak, že umožňuje jednoduchý překlad do dalších jazyků. Překlad do českého jazyka jsme v uplynulých týdnech dokončili a českou "online prohlídku Ubuntu" nasadili na Ubuntu.cz, aby pomohla návštěvníkům důvěrněji poznat tento systém

Zdroj: Ubuntu.cz Fórum

Ostatní

Nové návody na Wiki

  • žádné nové návody :-(

Píší o Ubuntu

Kubuntu 12.04: poprvé bez podpory Canonicalu

Společně s Ubuntu 12.04 „Precise Pangolin“ vyšlo minulý týden také Kubuntu. To má hned několik charakteristických rysů. Nebylo podporováno Canonicalem, jde o LTS vydání s podporou pět let a je založeno na KDE 4.8. K tomu všemu se přidal Amarok 2.5, nový Rekonq, optimalizace a nové Kubuntu je na světě.

http://www.root.cz/clanky/kubuntu-12-04-poprve-bez-podpory-canonicalu/