Steam

Hrajeme na Linuxu: Tacoma - (Steam edition)

Interaktivní filmeček jménem Tacoma zabere dvě hodiny, obsahuje zajímavou myšlenku, ale téměř vše ostatní je ve hře špatně. Alespoň, že v Linuxu funguje bez větších problémů. Tento vesmírný simulátor chůze bohužel nemohu ohodnotit výše než 40%, a doporučit ho pouze milovníkům žánru, a to ještě pouze, pokud bude k mání s výraznou slevou.

Hrajeme na Linuxu: Firewatch - (Steam edition)

Firewatch navazuje na to nejlepší z her, patřících do kategorie simulátorů chůze. Jde o nádherně stylizovanou, lehce mysteriózní 3D adventuru, zasazenou do malebné krajiny přírodní rezervace Shoshone National Forest ve státě Wyoming v USA – hodnotím 75%.

Hrajeme na Linuxu: Portal 10, respektive 5 let od vydání (Steam edice)

Portal byl hráčské komunitě představen v říjnu 2007, ale pro platformu Linux byl upraven až roku 2013. I po více než 10, respektive 5 letech je to však stále parádní jízda. Upozorňuji, že článek obsahuje spojlery.

Hrajeme na Linuxu: Victor Vran - (Steam edition)

Victor Vran je povedené akční RPG – Diablovka od týmu, který dal světu Tropico, či Omertu se skvělým poměrem cena/výkon a obstojným portem hry pro Linux. Celkově hodnotím 80%

Hrajeme na Linuxu: Saints Row IV - Game of the Century - (Steam edition)

Pekelně hratelné a úchylné FPS s parádní muzikou a tunami šíleného herního obsahu, zastaralou grafikou, ale také špatnou stabilitou hry jak pod Linuxem, tak ve Windows (hra byla optimalizovaná pro grafiky AMD – já však hrál s GeForce GTX 970).

Hrajeme na Linuxu: BIOSHOCK Infinite - (Steam edition)

Sága jménem BIOSHOCK je uzavřena. Vlastní hra BIOSHOCK Infinite je pro mě jedním velkým zklamáním. Její DLCčka BIOSHOCK Infinite: Burial at Sea – Episode 1 a hlavně BIOSHOCK Infinite: Burial at Sea – Episode 2 jsou naopak zářivým příkladem, jak by měl vypadat excelentní stahovatelný obsah. Optimalizace pro Linux není ideální, ale i tak patří k tomu lepšímu a každopádně musíme být vděční za každý AAA titul portovaný do Linuxu.

Hrajeme na Linuxu - Trine - Enchanted Edition (Steam Edition)

Trine je nádherná fantasy plošinovka s prvky RPG. Enchanted Edition je předělávka původního Trine do enginu Trine 2. Krom vylepšené grafiky, přidání multiplayeru a podpory Linuxu a MAC OS se sluší připomenout, že vývojáři tuto verzi nabídly všem majitelům původní hry zcela zdarma – dobrá práce! Hodnotím 80%

Přihlásit se k odběru RSS - Steam