Ubuntu Touch - Uniklé fotografie Meizu Pro 5

Na internet uniklo několik fotografií výkonného čínského telefonu Meizu Pro 5, na kterém běželo Ubuntu Touch. Znamená to snad, že se dočkáme konečně výkonného telefonu s Ubuntu Touch?

 

Jediné Meizu zařízení, na kterém fungovalo Ubuntu bylo Meizu MX4, které ovšem v současné době není dostupné. Evropský obchod byl uzavřen a telefon není ani na oficiálních stránkách výrobce. Spekuluje se o tom, že se jednalo o limitovanou edici telefonu nebo společnost jednoduše výrobu zrušila. Je to samozřejmě škoda, jelikož Meizu MX4 byl nejsilnějším Ubuntu telefonem na trhu.


Bližší informace k možnému vydání nebo pravdivosti bohužel nejsou. Ani jedna společnost se nevyjádřila, takže je dost možné, že se jedná pouze o port operačního systému, který byl vytvořen šikovným fanouškem.

Je ovšem pravdou, že by se takový telefon neztratil ani na českém nebo slovenském trhu. Meizu Pro 5 disponuje 5.7 palcovou AMOLED obrazovkou, pohání jej dva procesory o čtyřech jádrech, 3GB (nebo 4GB) operační paměti, 32GB nebo 64GB vnitřní paměti, 21MPx foťák, čtečka otisků prstů a rychle nabíjející se baterie. Docela slušný konkurent Samsungu Galaxy S6, nemyslíte?  

Komentáře

Jako vyměnit můj Nexus 5 za něco jiného u mě připadá v úvahu pouze tehdy, když to bude umět konvergency. Jinak nemám důvod měnit...

Osobně jsem dlouho využíval iPhone. Taky jsem se bránil Androidu jak čert kříži a pak to padlo. Koupil jsem si Huawei a jsem spokojen. Ale je pravda, že Ubuntu Touch má před sebou hodně dlouhou dobu vývoje a budou se muset hodně snažit.