Začínáme

O možnosti vytvoření blogů na Ubuntu.cz jsme na fóru i na různých srazech diskutovali již několikrát. Možností bylo několik - od čistě uživatelských blogů, přes "planetu" inspirovanou serverem planet.ubuntu.com až po blog čistě odborný, což je varianta, pro kterou jsme se nakonec rozhodli.

Čím blog.ubuntu.cz má být?

Představou je, že by blog měl sloužit ke dvěma "věcem" -- jako zdroj zajímavostí ze světa Ubuntu a jako další způsob jak informovat o dění v naší komunitě (podrobněji a "oficiálněji" není je tomu možné třeba na fóru).

Čím blog.ubuntu.cz nemá být?

Ač se to z názvu blog může zdát (nic lepšího nás nenapadlo), nemá jít o "blogísky" jednotlivých lidí. Služeb tohoto typu je spousta a rozhodě jsme nechtěli vytvářet další.

Cílem ani není stát se nějakým "profesionálním" médiem kolem Ubuntu - pořád chceme naplňovat ideu blogu - sice formálnějšího, ale pořád takového webového zápisníku.

Jak se stát autorem?

Jednoduše - stačí zaregistrovat se, říci si o právo vytvářet nové články a něco napsat :-)

  • Podrobněji zde.

Shodli jsme se, že minimálně pro začátek bude lepší, aby noví autoři neměli právo články rovnou vydávat - po napsání je tedy musí některý ze správců zkontrolovat a teprve pak vydat.

O čem psát?

Je to Ubuntu blog, tak přeci o Ubuntu :-)

  • Novinky z komunity - nejen naší, ale i mezinárodní. A to nejen formální "zprávy", ale třeba i méně formální zápisek ze setkání (klidně i pivního setkání).
  • Novinky kolem Ubuntu samotného - ty "významné" bych asi radši viděl v novinkách na Ubuntu.cz, ale je spousta věcí, o kterých je zajímavé informovat a tady se dají i více rozepsat.
  • Vývojové verze Ubuntu - kdo zkouší vývojové Ubuntu určitě si často všímá zajímavých novinek nebo se prostě jen chce podělit o zkušenosti.
  • Zajímavé aplikace pro Ubuntu nebo třeba hry.

Víc mě toho nenapadá, ale vás určitě napadne.

Komentáře

Už se těším na první články a nové autory!

Držím palce

Skvělý nápad. Doufám, že se objeví velká odezva.