Ubuntu Touch – OTA 9.5 je téměř dokončená

Łukasz Zemczak dnes informoval, že poslední práce na Ubuntu Touch aktualizaci OTA 9.5 jsou v podstatě dokončeny, avšak mohlo by se stát, že vydání této i následující aktualizace bude zpožděno.

 

Dle všeho vývojáři usilovně pracují na vyladění systému a opravení zbývajících chyb, které znepříjemňují majitelům Ubuntu Touch život. Bylo přidáno také mnoho novinek, které ovšem znamenaly zpoždění a vývojový tým tak nestihl zaslat první RC (Release Candidate) vydání aktualizace k testerům.

V nové aktualizaci by se mělo objevit mnoho novinek a zajímavé opravy. Za zmínku stojí například aktualizovaný internetový prohlížeč, mnoho oprav konvergence, aktualizace Mir 0.19, nová záložka „Unity Scope Click“, které umožňuje zobrazení dvou záložek. Objevilo se také několik vylepšení nastavení systému a lepší podpora Bluetooth.

Bylo také oznámeno možné zpoždění, které je způsobeno vývojem OTA 9.5. Dle všeho se stala aktualizace větší, než se původně čekalo a je tedy možné, že se nestihne vydání, které je stanoveno na 10. února. Tím by se také prodloužilo čekání na OTA 10, které je naplánováno na 3. března.