Ubuntu Touch - Nová aktualizace OTA-9

Nová aktualizace pro Ubuntu telefony je na světě a majitelé operačního systému mohou očekávat několik změn a novinek. Aktualizace je dostupná pro všechna zařízení, která běží na „stable channel image“ – Meizu MX4, Nexus 4, Bq Aquaris E4.5, atd.

 

Do nové verze Ubuntu Phone se dostalo několik zajímavých novinek, které stojí za to představit.

1. Vlastní vyzvánění

Pokud máte oblíbený tón nebo písničku, která není současní systémových zvuků, můžete od nové aktualizace využít možnost vlastního vyzvánění. Je podporováno mnoho formátů, včetně MP3 souborů.

2. Novinky v záložkách

Záložky, které se nazývají „Scope“ jsou specifickou součástí mobilního systému. Nahrazují klasickou plochu a můžete v nich najít vše podstatné. V nové aktualizaci byly tyto záložky vylepšeny, jejich aktualizování bylo zrychleno a přibyla také hudební záložka, ve které naleznete hudební seznamy a informace o hudbě, kterou právě posloucháte.

3. Možnost stahování souborů v prohlížeči

Internetový prohlížeč Ubuntu prošel aktualizací a nyní můžete stahovat jakékoli soubory. Pokud tedy chcete stáhnout MP3 soubory, videa v AVI nebo fotografie z Instagramu nebo Facebooku, nebude vám v tom prohlížeč bránit.

Oprava chyb a nová vylepšení

Do aktualizace se dostalo také několik oprav. Jednou z nejvýznamnějších je opravení fotoaparátu na telefonu Meizu MX4. Fotoaparát na zadní straně telefonu nefotil v plném rozlišení a místo plného 20MPx rozlišení fotil pouze v rozlišení 1440x2560.

Dále bylo vylepšeno několik věcí:

  • Vylepšení lokace telefonu.
  • Rychlejší a plynulejší aktualizace záložek.
  • Vylepšeny animace interface.

 Kompletní seznam změn naleznete na oficiální Ubuntu Touch wiki - https://wiki.ubuntu.com/Touch/ReleaseNotes/OTA-9