Ubuntu Touch – Konvergence a Unity 8

Každá Ubuntu Touch aktualizace nás přibližuje k tomu, abychom v kapsách nosili opravdu plnohodnotné počítače. Není to až tak úplně o výkonu ale o možnostech, které v telefonu budeme mít. Canonical to samozřejmě chápe a proto již delší dobu pracuje na možnost konvergence. 

O co vlastně jde? Představte si, že využíváte svůj telefon k hraní her, posílání zpráv, sledování videí a vytváření jednoduchých poznámek. Ovšem co když potřebujete přehrát prezentaci nebo upravit obrázek pomocí GIMPu? S Ubuntu Touch by to neměl být vůbec žádný problém. Will Cooke před 11 měsíci zveřejnil video, ve kterém ukazuje možnosti Ubuntu Touch – připojil k tabletu bezdrátovou myš, otevřel několik překrývajících se oken, upravil tabulky v LibreOffice a mnohé další.

Ovšem nemělo by se zůstávat pouze u tabletů. Marius Quabeck včera na svém Google Plus profilu zveřejnil také fotky, které ukazují tyto možnosti na telefonu! K telefonu připojil myš, klávesnici, spojil vše s monitorem a během chvilky měl v podstatě fungující Ubuntu, na kterém otevřel internetový prohlížeč, GIMP, VLC, poznámkový blok a Pidgim.

Vše je zásluha Unity 8, které by mělo tyto věci podporovat. Unity 8 je stále ve vývoji, stejně jako Mir. Jde vidět, že Canonical maká na plné obrátky. Další aktualizace operačního systému Ubuntu Touch je totiž naplánovaná na další týden a měla by přinést mnoho dalších oprav a to převážně v Unity 8 a Mir.

Jak se vám tato možnost líbí? Myslíte, že má Ubuntu Touch budoucnost?