Ubuntu Global Jam Praha - 4. září

Tuto neděli (tedy 4. září) v časných ranních hodinách (již v deset) se několik členů naší komunity sešlo v pražském hackerspace Brmlab a u příležitosti mezinárodní akce Ubuntu Global Jam jsme se vrhli na překládání Ubuntu do češtiny.

Tento Jam není první, který naše komunita absolvovala, ale bez nadsázky se dá označit za nejúspěšnější. Také je to první Jam, kde se pracovalo čistě jen na překladech a to bez delšího úvodu, což se ukázalo jako výborný nápad - po krátkém úvodu si každý vybral (respektive každému byl přidělen) jeden nepřeložený balík, který mohl rovnou začít překládat nebo tedy přesněji navrhovat překlady. Po dokončení překladu jsem pak s dotyčným překlad probral a návrhy schválil, případně opravil. V průběhu překládání se dalo volně diskutovat o nejvhodnějším překladu v celkem širokém kruhu, což beru jako největší výhodu Jamu.

Celkově jsme v deseti lidech (umím-li správně počítat) strávili nad překlady kolem šesti až sedmi hodin a výsledkem je celkem 1654 nově přeložených řetězců.

Překládali jsme mimo jiné nástroj checkbox, který slouží pro (polo)automatické otestování hardwaru a odeslání výsledku vývojářům Ubuntu, texty v prezentacích zobrazovaných v průběhu instalace Lubuntu a Xubuntu, onscreen klávesnici onBoard, Centrum softwaru, mnoho drobností v prostředí Unity, indikátory a mnohé další.

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným, snad se vám to líbilo alespoň tak jako mě a doufám, že za půl roku se nás při dalším Jamu sejde ještě více a budeme stejně (ne-li více) produktivní jako nyní.

Další fotografie naleznete našem účtu na Google Picasa.