Ubuntu-CZ reapproved

Možná v tom nemáte docela přehled, ale vězte, že uživatelé Ubuntu se sdružují do místních komunit - tzv. LoCo týmů. Jedním z takových týmů je i česká komunita Ubuntu, fungující kolem serveru Ubuntu.cz a především fóra. Jedná se sice víceméně o formální rozdělení a pro většinu uživatelů nemá valný význam, ale z hlediska komunity jsou zde mnohé důležité aspekty.

Schvalování týmů

Kromě samotného dělení na místní komunity (většinou podle hranic států nebo jazyků) se komunity ještě dělí podle toho jak fungují a jak jsou aktivní na schválené (approved) a ty ostatní. Být schváleným týmem má různé výhody - automaticky získávají lisovaná CD při každém vydání, mohou si zažádat o různé materiály na konference atp. Zdánlivě maličkosti, ale už samotný status je částečně "prestižní" záležitostí.

K samotnému schválení je třeba projít zvláštním procesem a prokázat při tom, že daná místní komunita je dostatečně aktivní v propagaci Ubuntu, podpoře uživatelů atd.

Znovuschvalování

Česká komunita si tímto procesem prošla již v roce 2005. V loňském roce však došlo ke změně a již schválené týmy musí nově každé dva roky projít tímto procesem znovu (tzv. reapproval = "znovuschválení"), aby bylo jasné, že nadále "správně fungují". K tomu letos v létě došlo i u naší komunity. Věci se nakonec protáhly a teprve v listopadu jsme měli hotovou "zprávu" pro LoCo Council a další téměř měsíc trvalo, než se odbylo hlasování a než byly všechny formality vyřízeny. K tomu došlo v průběhu minulého týdne a jsem tak rád, že mohu říct, že jsme na další dva roky opět "schváleným" týmem.

Poděkování

Za pomoc s přípravou a především přeložím "zprávy" potřebné pro znovuschválení české komunity ((re)approval application) bych rád poděkoval následujícím lidem

  • Arrange
  • Evžen 'EuGenio' Šubrt
  • Jiří 'Sešívaný' Eischmann
  • Kamil Páral
  • LuciusMare
  • Miroslav 'mka' Kašpar
  • Olga Deutschová

Poděkování samozřejmě patří všem členům komunity díky jejichž dobrovolnické práci fungujeme a jen díky nimž jsme si zasloužili být opět schváleným LoCo týmem.

Komentáře

To je skvělý! Sice mi přijde, že pro těch pár CDček toho chce Canonical poměrně hodně, ale věřim, že chtějí mít přehled co se kde děje, takže určité reportování by přišlo vhod. Na druhou stranu to je pro dobrovolníky další kupa práce a určitě by se ten čas dal využít jinak. Navíc máme super trika :D

Noo, zas tolik práce to zase není - teda co se dostalo ke mě bylo akorát přeložení několika odstavečků do AJ. Spíš mi to přišlo takový hodně "na rychlo".

Ale na druhou stranu, je od toho zase na 2 roky pokoj. :)

Ono to zas tak "narychlo" nebylo -- já to věděl už od léta, akorát jsem s tím nic nedělal dokud mi nenapsali, že máme týden na "odevzdání" :-)

(Na druhou stranu -- my jsme museli dodržet daný deadline a LoCo councilu trvalo měsíc než odhlasovali...)

já to věděl už od léta, akorát jsem s tím nic nedělal dokud mi nenapsali, že máme týden na "odevzdání" :-)
Hehe, to mi připomíná můj obvyklý pracovní postup... :-)))

No, stejně takhle je to i u mě :)