Ubuntu 16.04 - Druhé alpha testování

Máme před sebou druhé kolo testování nových derivátů Ubuntu. Během posledních několika dnů vyšlo několik derivátů Ubuntu, které s sebou přináší dodatek „Alpha 2“. Nová verze Ubuntu bude obsahovat dlouhodobou podporu (LTS) a vyjde v dubnu tohoto roku.

Vydání druhé alpha verze je důležité hlavně pro deriváty jako například Lubuntu, Ubuntu Cloud nebo Ubuntu MATE. Deriváty v drtivé většině aktualizují svá uživatelská prostředí, hlavní programy a doplňky. V testování se také mohou objevit nové programy nebo vylepšení. Jako vždy je také potřeba upozornit, že nové verze mohou obsahovat chyby a nejsou určeny pro klasické používání!

Největší změnou prošlo zatím Ubuntu MATE, ve kterém se uživatelé mohou těšit na aktualizované prostředí MATE 1.12.1, MATE Tweat 3.5.5 a MATE Settings 16.04.1. Pro kompletní seznam změn můžete navštívit oficiální webové stránky Ubuntu MATE.  

V současné době jsou dostupné následující deriváty:

Další deriváty a klasické Ubuntu jsou samozřejmě dostupné v podobě denních vydání a můžete je najít na oficiálním serveru cdimage.ubuntu.com.