Ubuntu 15.04 - Ukončení podpory

Pokud jste uživateli operačního systému Ubuntu 15.04 měli byste zbystřit. Dnešním dnem totiž končí devíti měsíční podpora, kterou tento operační systém obsahoval. Uživatelům této verze je doporučeno aktualizovat systém na verzi Ubuntu 15.10.

Operační systém Ubuntu 15.04 s vydáním přinesl aktualizovaný Linux kernel 3.19, Unity 7.3, Compiz 0.9.12 a aktualizované předinstalované programy jako například Mozilla Firefox nebo LibreOffice. Jednalo se také o první verzi Ubuntu, která využívala systemd pro správu systému. Nic ovšem netrvá věčně a dnešním dnem přestal Canonical dodávat aktualizace pro tento systém. Poslední významnou aktualizací bylo povýšení Linux kernel, které vyšlo před několika dny.

Pokud se rozhodnete zůstat u této verze ještě nějaký ten měsíc, vůbec nic se nestane. Pokud řešíte aktualizace programů a jádra systému sami, můžete s klidem každý večer ulehnout do postele a nic neřešit. Pokud ovšem máte rádi jednoduchost a nechcete tyto řešit, aktualizujte operační systém pomocí jednoduchého příkazu v terminálu:

sudo do-release-upgrade