Ubuntu 15.04 - Předběžná data vývoje a vydání

Vývoj nového Ubuntu 15.04 je v plném proudu a již se spekuluje o tom, kdy tato verze systému vyjde. Je samozřejmě potřeba hned na začátku zmínit fakt, že se všechna data mohou změnit a vše může být úplně jinak.

Dle informací, které jsou dostupné na Wiki projektu by mělo nové Ubuntu vyjít 23. dubna příštího roku. K vydání nového Ubuntu se také pojí hned několik dalších dat, které je potřeba zmínit.

První dvě vydání budou jako klasicky alpha testování. První testování proběhne 18. prosince tohoto roku. Druhé alpha testování bude 22. ledna roku 2015. Nezapomíná se ani na Beta testování, které bude také v několika vlnách. První beta testování má dle všeho proběhnout 28. února, finální beta testování je naplánováno na 26. března. Finální obraz testování (Release Candidate) by mělo být k dispozici 16. května, což je týden před oficiálním vydáním Ubuntu 15.04.

Stejně jaké u každého vydání systému proběhne i několik „uzavírek“. Feature Freeze je plánováno na 19. února. Po tomto datu nebude možné do systému přidat novinky v podobě programů, systémových vylepšení, atd. K Interface Freeze dojde 12. března. No a s Kernel Freeze se potkáme 9. května.

Jak se těšíte na nové Ubuntu 15.04?