Ubuntu 14.10 Beta 1

Říjen se neúprosně blíží a Canonical má plné ruce práce s dokončováním další verze Ubuntu, tentokrát verze 14.10, která ponese jméno Utopic Unicorn. Dle plánování byla včera vydána první beta verze systému.

V prvním beta testování máme možnost otestovat novinky pro systémy Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Kylin, Xubuntu a Ubuntu GNOME. Klasické Ubuntu se testování prozatím nezúčastní a bude k dispozici až ve finálním beta testování, které by mělo přijít 25. září tohoto roku.


Co je nového?

V Ubuntu GNOME 14.10 Beta 1 nalezneme vše, co bylo v poslední alpha verzi. Do beta testování se ovšem přidává GNOME Shell 3.12 a dvě nové aplikace pro počasí a mapy.

Kubuntu 14.10 Beta 1 obsahuje KDE Platform 4.14, které bylo vydáno teprve před týdnem. Dále je možno otestovat novou generaci Plasma 5. Plasma 5 je dostupná ke stažení zde.

Xubuntu 14.10 Beta 1 přichází s podporou GTK 3.12, možností nastavení podsvícení klávesnice pomocí správce napájení Xfce. Mnoho dalších novinek můžete najít v oficiálním oznámení.

K dispozici jsou také nové verze Lubuntu, Ubuntu Kylin a Ubuntu Cloud.

Upozornění

Samozřejmě je na místě i upozornit, že se jedná o beta testování systému, který nebude obsahovat dlouhodobou podporu (LTS) ze strany vývojářů. Pokud vyžadujete po svém systému stabilitu a rychlost, důrazně doporučuji se beta testování vyhnout.

Pokud máte k testování jakýkoli dotaz či poznatek, rozhodně neváhejte a napište nám na naše fórum.