Přeinstalováním systému můžete přijít o všechna data

Anglický portál OMG! UBUNTU! přinesl zprávu, že Ubuntu již delší dobu obsahuje kritickou chybu, která při přeinstalování systému způsobuje kompletní vymazání pevného disku.

Mnoho uživatelů tvrdí, že možnost “Přeinstalování Ubuntu” provádí mnohem více, než požadované přeinstalování systému, při kterém by měl být smazán pouze oddíl pevného disku určen pro Ubuntu. Pokud se tedy budete snažit přeinstalovat systém, je zde možnost, že ztratíte všechna data, která jste na disku měli uložená, včetně jiných operačních systémů, systémových záloh či osobních dat. V takovém případě doporučujeme před přeinstalováním systému důkladně data zálohovat na jiný pevný disk, kde budou v bezpečí.

Je potřeba upozornit, že se tento problém objevuje pouze při přeinstalování Ubuntu (Reinstall Ubuntu). Ostatní funkce instalátoru fungují zcela bezproblémově!

Tento problém byl nahlášen 31.12.2013 na oficiálním bug trackeru, avšak stále není opraven a uživatelů se stejným problémem přibývá. Problém byl sice nahlášen a označen jako kritický, avšak od letošního února se jej nedokázalo opravit.