Komunitní soutěž tapet pro Ubuntu 14.10

Ubuntu 14.10 je již v druhé fázi alpha testování a na řadu přichází možnost pro fotografy a grafiky. Řeč je samozřejmě o pozadí plochy, které se snaží Canonical s každou verzí systému obměňovat.

Nejlepší z komunitních výtvorů budou vybrány předešlými vítězi této soutěže a budou součástí systému Ubuntu 14.10, který vyjde tento říjen.

Komunitní soutěž o nejlepší pozadí plochy běží dvakrát ročně již od roku 2009, resp. od verze Ubuntu 9.10 Karmic Koala.

Pravidla soutěže

Pravidla jsou v zásadě velice jednoduchá a od minulé soutěže se nezměnila. Stále platí, že uživatel může zaslat pouze dva výtvory a výtvory by měly něčím zaujmout.

Pro účast v soutěži je nutností účet na Yahoo!, jelikož se všechny výtvory zasílají na Flickr. K vytvoření účtu lze využít Facebook nebo Google účet.

Pokud se rozhodnete zúčastnit se, snažte se využít jednoduchosti. Není potřeba zkoušet něco šíleného (mnoho barev, mnoho tvarů, atd.). Mějte na paměti, že některé ze stran jsou použity k uživatelskému rozehraní Unity. Nejdůležitější je ovšem rozlišení, které musí být minimálně 2560 x 1600 pixelů. Všechna další pravidla a informace o tvorbě tapet naleznete zde.

Všechny výtvory musí být zaslány do 29. srpna 2014, 20:00 SELČ. Vyhlášení celé soutěže proběhne 9. září.

Své výtvory můžete nahrávat na Flickr stránku