GNOME 3.14 - Co nás čeká?

Určitě se mezi námi najde mnoho uživatelů prostředí GNOME, kteří již netrpělivě vyhlížejí vydání nové verze. GNOME 3.14 obsahuje mnoho změn a vylepšení, které vylepšují celkový pocit z využívání systému. Oficiálně vyjde GNOME 3.14 již příští týden 24. září.

I přes fakt, že není vydán oficiální seznam, na internet dostalo několik zajímavých informací a videí, které ukazují novinky v GNOME. Mnoho z informací poskytl jeden z klíčových vývojářů GNOME Allan Day na svém blogu.


Nové animace

Velkou změnou projdou animace, na kterých si dali vývojáři opravdu záležet. Vše nyní vypadá velice čistě a opravdu mnohem lépe, než v předchozích verzích GNOME. Několik z nových animací můžete vidět například na videu, které Allan zveřejnil.


Google a fotky

Aplikace fotek v GNOME prošla dlouhou cestou úprav a vylepšování. V nové verzi GNOME se ovšem objevuje velice příjemná změna. Vývojářům se podařilo implementovat služby Google do aplikace. To znamená, že pokud v budoucnu nahrajete na některou ze služeb Google (Picasa, Google+) své fotky, budou automaticky k dispozici i v aplikaci s fotkami. Prohlížení fotek bude tedy mnohem jednodušší a rychlejší.


Přepsán kód Adwaita

Adwaita je základním vzhledem GNOME a po delší době byl tento vzhled odměněn aktualizací, resp. přepsáním. Více než 8 000 řádků CSS kódu bylo přepsáno do 3 300 řádků SASS kódu. Změna byla provedena hlavně z důvodu zlehčení údržby.


Novinky ve vyhledávání

Do vyhledávání se dostaly i dvě novinky, které možná jednou v budoucnu upotřebíte. První novinkou jsou světové hodiny. Ve vyhledání stačí napsat část názvu města a systém dokáže vyhledat, jaký je čas v daném městě.Další novinkou je zabudovaná kalkulačka ve vyhledávání. Pokud tedy potřebujete vypočítat rychle jednoduchý příklad, stačí jej zadat do vyhledávání.Mnohem, mnohem více!

A dle všeho se můžeme těšit na více zajímavých a skvělých změn. Na konečný seznam změn a novinek si budeme muset počkat na vydání, které bude již 24. září.