Bq pracuje na prvním Ubuntu tabletu

Společnost Bq, která dlouhodobě spolupracuje s Canonical na výrobě Ubuntu Touch telefonů oznámila, že se chystá vydání prvního Ubuntu tabletu. Tablet bude oficiálně představen na Mobile World Congress 2016. Ovšem už nyní máme k dispozici několik informací.

Dle všeho půjde o již prodávaný tablet, který v současné době pracuje s operačním systémem Android 5.1. Půjde o výkonný 10 palcový tablet Bq Aquaris M10, který disponuje 64-bit ARM procesorem, 2GB operační paměti a vysokým rozlišením – 1280x800 nebo 1920x1200. Vnitřní paměť tabletu by měla být 16GB, ovšem měla by být rozšiřitelná pomocí SD karty o dalších 64GB. Baterie by měla být LiPo 7280 mAh, stejně jako tomu je u verze s Androidem.

Pokud bude vše tak jak se předpokládá, měl by tablet podporovat i připojení klávesnice a myši. Po připojení by se tablet měl změnit na „stolní“ počítač, který by měl podporovat aplikace jako LibreOffice nebo GIMP. Vše ovšem záleží na tom, jak na tom bude Unity 8, které je stále ve vývoji.

Vydání tabletu je v současné době naplánováno na letošní květen a bude se jednat o první Ubuntu tablet. Podrobné informace a přesnou cenu se dozvíme dle všeho na Mobile World Congress 2016, který proběhne v únoru.